PANAYIR GOURMET'E HOŞ GELDİNİZ! ! O HEP ARADIĞINIZ GURME LEZZETLER ANINDA KAPINIZDA!

Yazın En Sağlıklı 7 Meyvesi

Yazın En Sağlıklı 7 Meyvesi

Sıcak yaz günlerinde hepimiz serinletici sağlıklı yiyecekler tüketmek istiyoruz. Yaz aylarında vücudumuzun su ihtiyacı arttığı için bu ihtiyacı karşılamanın en iyi yolu su içeriği yüksek meyveler yemek. Antioksidan deposu olan bu meyvelerin lezzetlerinden bahsetmiyorum bile! Çünkü yaz meyveleri hem lezzetli hem de sağlıklıdır. Blogumuzda birbirinden lezzetli ve ferahlatıcı yaz meyveleri ve faydalarına yer vereceğiz. İşte yaz aylarında tüketmeniz gereken meyveler!

panayir-gourmet-karpuz

Karpuz

Yaz meyveleri denilince akla ilk gelen meyve doğal olarak karpuzdur. Karpuz tadı ve yüksek su içeriği nedeniyle yaz yemeklerinin vazgeçilmezidir. Yüzde 92’si sudan oluşan kütür kütür lezzet gerçek bir A ve C vitamini kaynağıdır. Karpuzdaki potasyum, vücudunuzdaki su seviyelerinin düşmesine izin vermez. Ayrıca kaslarınızı esnek tutar ve kalp sağlığını artırır. En önemlisi, yüksek su içeriği dehidrasyonu önler.

panayir-gourmet-kavun

Kavun

Yaz meyveleri arasında en lezzetli tatlardan biri de kavundur. Ülkemizde Kırkağaç, Bal, Hasan Bey, Balıkesir kavunu gibi sonbaharın ortalarına kadar yetişen çeşit çeşit kavun var. Kavun da karpuz gibi yüzde 90 sudan oluşur. Yağsızdır, kolesterol ve sodyum içermez. Kalorisi de düşüktür ve gerçek bir A, C vitamini ve potasyum kaynağıdır.

panayir-gourmet-uzum

Üzüm

Üzümün sayısız faydası vardır ve A, B1, C ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir. Aynı zamanda gerçek bir demir, kalsiyum, potasyum, fosfor kaynağıdır. Bu nedenle serinlemek ve sağlıklı olmak için yazın taze olarak kışın ise kurutulmuş olarak tüketilmelidir. Ne şanslıyız ki Anadolu’nun her köşesinde pembe, mor, çekirdeksiz, siyah gibi her damağa hitap eden üzüm çeşidi yetiştiriliyor.

panayir-gourmet-seftali

Şeftali

Şeftali sulu ve lezzetli bir yaz meyvesidir. Bol miktarda C vitamini ile A ve B vitaminlerini içerir. Magnezyum, potasyum, demir ve kalsiyum açısından da zengindir. Yüzde 85'i sudan oluşan şeftali kilo yapmaz ve tansiyonun dengede kalmasına destek olur. Yüksek lif içermesinden ötürü tok tutar. Şeftali, cilde nem ve tazelik kazandırmaya da faydalı olur.

panayir-gourmet-erik

Erik

Erik tam bir C vitamini kaynağıdır ve bu özelliğiyle bağışıklığı güçlendirir. Yoğun lif içeriği ile sindirim sistemi için çok sağlıklıdır. Ayrıca A ve K Vitaminleri, sodyum, potasyum, protein, kalsiyum ve fosfor açısından da zengindir. Düşük kalorisi, yüksek lif ve su miktarı ile formunu korumak isteyenler düzenli olarak tüketmeli.

panayir-gourmet-kiraz

Kiraz

Bir diğer lezzetli yaz meyvesi olan kiraz, sindirim sistemi için çok sağlıklıdır. A, C ve K vitaminleri ile fosfor, kalsiyum ve demir gibi mineraller açısından zengindir. Ayrıca su ve antioksidan içeriğine sahiptir. Kolesterol ve kan şekerini düşürmeye yardımcı olur. Fosfor zengini kiraz sinir sistemini güçlendirir ve sakinleştirme özelliğiyle öne çıkar.

panayir-gourmet-cilek

Çilek

Kokusu ve tadıyla çilek en popüler yaz meyvelerinden biridir. B, C ve K vitaminleri açısından çok zengindir. Antioksidan kaynağı olan çilek vücuda enerji verir, damar tıkanıklığını önler ve kötü kolesterolü düşürür. Bu nedenle yaz aylarında tüketilmesi gereken meyveler listenizde mutlaka olmalıdır. Tatlı tariflerinin de en çok kullanılan meyvelerinin başında geliyor.

panayir-gourmet-manav

Her Gün Semt Pazarı

Hem lezzeti hem de içerisindeki besin maddeleriyle sağlık vaat eden taptaze sebze ve meyveler Panayır Gourmet Manav reyonunda sizleri bekliyor. Artık her gün tüm sebze ve meyveler günlük olarak tazeleriyle değiştiriliyor. Katkısız ve birinci kalite sebze ve meyveleri yörelerinden özenle seçerek müşterilerimize her gün semt pazarı deneyimi yaşatıyoruz.

Panayır'da Ara

E Bültenimize Abone Olun

Birbirinden lezzetli gurme tatlar hakkında bilgiler almak, özel indirimler, kampanyalar ve kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlar için abone olun!

Sepetiniz