PANAYIR GOURMET'E HOŞ GELDİNİZ! ! O HEP ARADIĞINIZ GURME LEZZETLER ANINDA KAPINIZDA!

Soğuk Sıkım Meyve Suları Nedir?

Soğuk Sıkım Meyve Suları Nedir?

Soğuk sıkım meyve sularının diğer yöntemlere göre vitamin ve mineral açısından yüzde 50 daha zengin olduğunu biliyor muydunuz? Market raflarını renk renk süsleyen pastörize edilmiş meyve sularının sağlığınıza yararından çok zararı var. Ambalajın içindekiler kısmına baktığınızda aslında meyve suyu yerine sanayi tipi şeker, renklendirici ve koruyucu maddelerle dolu meyve aromalı sıvı bir şey içtiğinizi göreceksiniz. Katkısız ve doğal besinlere yönelik oluşan farkındalıkla birlikte ortaya soğuk sıkım yöntemiyle günlük ve katkısız olarak hazırlanan doğal enerji kaynağı meyve suları çıktı. Üstelik evinizde hazırladığınız meyve sularından da daha sağlıklı.

 

Nedir bu soğuk sıkım?

Soğuk sıkım, evinizde kullandığınız taze sıkım meyve sıkma makinelerinden özütleme açısından çok farklı şekilde çalışıyor. Santrifüjlü katı meyve sıkacakları metal bıçakların çok hızlı dönmesi nedeniyle ısı üretir. Sıkma işlemi esnasında oluşan bu ısı meyve ve sebzelerdeki önemli enzimlerin parçalanmasına, karışımın içerisine hava girmesine ve böylelikle oksitlenmesine neden olur. Sonuç olarak elde etmek istediğimiz taze ve besleyici meyve suyunun besin maddelerini tam olarak koruyamamış oluruz.

Panayır-Gourmet-Soğuk-Sıkım-Meyve-Suları

Soğuk sıkım meyve suyu ise, meyve ve sebzelerin sularını çıkarmak için hidrolik pres ve yavaş ufalayıcı kullanan özel bir meyve sıkacağı ile yapılıyor. Soğuk preslenmiş meyve suyu, besin maddelerini korur ve muhafaza eder. Soğuk sıkım meyve sıkacağı, meyve ve sebzelerin suyunu çıkarmak için ürüne baskı uyguladığından ortaya ısı çıkmıyor ve böylece besin öğelerinin tamamı korunuyor.

 

Soğuk sıkım meyve suyu içtiğinizde vitaminlerin, minerallerin, enzimlerin ve besinlerin yüzde yüzünü alırsınız. Tazelenmek, enerji depolamak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek için harika bir seçenek olan soğuk sıkım meyve sularına Panayır Gourmet’de ulaşabilirsiniz. Günlük olarak, hiçbir katkı maddesi koymadan soğuk sıkımla hazırladığımız meyve sularımız her şişede 3 ile 5 kilo arasında GDO’suz meyve ve sebze içeriyor.  

Panayır'da Ara

E Bültenimize Abone Olun

Birbirinden lezzetli gurme tatlar hakkında bilgiler almak, özel indirimler, kampanyalar ve kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlar için abone olun!

Sepetiniz